91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 21.05.2019 r.
Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

15 marca 2019r w Sierakowicach też będą świętować Dnia Jedności Kaszubów:   

Parada młodzieży z emblematami kaszubskimi ruszy z rynku o godzinie 12-tej , zakończy się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Spacerowej 14 projekcją filmu animowanego Przygody Remusa - na podstawie powieści  A. Majkowskiego  „Życie i przygody Remusa” 

 Informacje :

  Spotkanie z rzeźbiarką Ireną Brzeską „Wieś Warmii i Kaszub w osobistych wspomnieniach” o godz.16-tej   w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Spacerowej 14  

 

Pani Irena Brzeska, uznana na Kaszubach rzeźbiarka, przystąpiła do realizacji nowego projektu artystycznego, w ramach którego stworzy rzeźbiarską opowieść o wsi czasu minionego. Tworząc autentyczne obrazy z życia mieszkańców dwóch regionów Warmii i Kaszub rzeźbiarka spotyka się z osobami, które wychowywały się na wsi i zbiera ich historie. 


Pokaz filmu animowanego „Przygody Remusa” i spotkanie z jego twórcami Piotrem Zatoniem i Eweliną Karczewską w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Spacerowej 14                  o godzinie 18-tej 

 

Film jest efektem wykonania tysięcy zdjęć przez Piotra Zatonia rzeźb Ireny Brzeskiej.              Jest filmem animowanym techniką animacji poklatkowej według scenariusza Eweliny Karczewskiej na podstawie powieści  A. Majkowskiego  „Życie i przygody Remusa”.      Muzykę do filmu skomponował i wykonał wirtuoz  akordeonu- Paweł Nowak.                   Głosu do filmu użyczyła 11-letnia Lidia Gurowska.