91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 19.08.2019 r.
Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

"Żebyśta wiedzieli, jak tu dawniej ludzie żyli…"

8 lutego 2019 r. w naszej szkole gościliśmy prawdziwych Kociewiaków. Koło Gospodyń Wiejskich ze Zblewa przedstawiło naszym uczniom dawne życie na Kociewiu. Przedstawienie oparte było na scenariuszu Pana Mirosława Umerskiego pt. "Kociewie jak było pijerwy…". Uczniowie brali aktywny udział w konkursach, poznali nowe słówka kociewskie, zapoznali się ze zwyczajami kociewskimi (darcie piór, więzienie na drutach, robienie morbichu, wyrabianie ciasta, cerowanie).

Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Na zakończenie uroczystości wspólnie zaśpiewały hymn Kociewia. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały miłą, słodką niespodziankę w postaci szneka z glancem. Uczniowie serdecznie dziękują za przybliżenie tradycji i zwyczajów kociewskich Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i wspaniałą gadkę Panów. Podziękowania również kierują w stronę organizatorów z ramienia szkoły: Pana Tomasza Damaszka – dyrektora szkoły oraz Panie nauczycielki Barbarze Kamysz i Katarzynie Stencel.

Bartłomiej Fotta

Galeria zdjęć