91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 20.06.2019 r.
Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

W piątek 11 stycznia 2018 roku po raz czwarty w malborskim Ośrodku imienia prof. Marii Grzegorzewskiej spotkali się przy kolędzie i pastorałkach wychowankowie, rodzice, nauczyciele i wychowawcy z placówek dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 – To dla nas dzień szczególny, gdzie możemy wymienić się doświadczeniami swojej pracy z naszymi podopiecznymi. To dzień integracji, przyjaźni, szczególnej miłości , by przy kolędzie i pastorałkach powracać  do klimatu niedawnych Świąt Bożego Narodzenia. Nasz przegląd to także okazja do prezentacji dorobku nauczycieli, talentów i dzielenia się owocami miłości Rodziny jaką jaką darzą naszych uczniów rodzice i grono pedagogiczne – wspomina Małgorzata Bychawska dyrektor SOSW w Malborku.

Galeria zdjęć

Na wspólne kolędowanie przyjechali mali artyści z kilku powiatów  województwa pomorskiego i gościnnie z Elbląga – z SOSW Nr 1. Do Malborka zawitali wychowankowie ze Starogardu Gdańskiego, z Tczewa, Kołozębia i Uśnic oraz z Nowego Dworu Gdańskiego.  Przyjechali podopieczni Fundacji „Wróć” z ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego z Lasowic Wielkich. Nie zabrakło gospodarzy – SOSW Marii Grzegorzewskiej i Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem.

W podziękowaniu gościom i uczestnikom przeglądu chór gospodarzy - złożony z rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz podopiecznych, dał niezwykły koncert. Zaprezentował  utwory o cechach pięknego chorału – nazwałbym „malborskiego”,   przygotowanymi na tę okazję przez nauczycielkę muzyki Lucynę Banaszewską.

To być dzień niezapomnianych wzruszeń. Autentycznej radości i przyjaźni – dało się słyszeć w kuluarach. Na zakończenie w wspólnym kręgu – z uśmiechem na ustach i w uścisku dłoni, uczestnicy Festiwalu przeżywali jeszcze raz Boże Narodzenie, o którym Matka Teresa z Kalkuty mówiła: „Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swego brata i wyciągniesz do niego rękę - jest Boże Narodzenie”.(…)