91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 22.02.2019 r.
Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

8 czerwca 2018 roku odbył się w zblewskiej podstawówce szczególny dzień zabawy z nauką i sportem.

Uczniowie i rodzice mogli uczestniczyć w warsztatach  tematycznych, które pozwoliły na spotkania z ciekawymi ludźmi i ich pasjami. Nauczyciele, dyrektorzy szkół i także rodzice z gminy Zblewo  i powiatu starogardzkiego uczestniczyli w Konferencji p.n. Dzień Rozwoju.

W obradach uczestniczyła dr Monika Kończyk Pomorski Kurator Oświaty i Zbigniew Zalewski z Instytutu Tutoringu Szkolnego z Wrocławia. Wójt Zblewa Artur Herold przybliżył uczestnikom spotkania sukcesy sekcji sportowych uczniów szkoły i młodzieży zblewskiej. Młodzież szkolna zaprezentowała swoje umiejętności taneczne, gimnastyczne, wokalne i sportowe – sekcji podnoszenia ciężarów.

Na Konferencji poruszono problemy motywowania dzieci do nauki i własnego rozwoju. które przedstawiła psycholog, trener i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Małgorzata Łuba.  O tutoringu szkolnym swoje rozważania o jego celowości w pracy wychowawczej i edukacyjnej przedstawiły Elżbieta Sumowska i Joanna Pichlak – koordynatorki wdrożeń projektu – Wychować człowieka mądrego. O pracy z uczniami zdolnymi i ich potrzebach mówiła psycholog Joanna Makiła – Mazurowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starogardzie Gdańskim. Agata Milik – psycholog z Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku,  przedstawiła zagadnienia pracy z dziećmi w wieku szkolnych i ich rodzinami.

To był dzień pełen wrażeń. Jak informuje dyrektor szkoły Lucyna Błaszak, postara się aby do wydarzenie zorganizowane po raz pierwszy znalazło się na stałe w kalendarzu imprez zblewskiej podstawówki. To znakomita okazja na integracje społeczności szkolnej i rozwijania zainteresowań uczniów oraz prezentacji ich dorobku i talentów.

Galeria zdjęć