91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 21.03.2019 r.
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

W środę i czwartek (16-17 maja 2018 roku) w kwidzyńskim kinoteatrze po raz 25 dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych prezentują swoje talent aktorskie.

Drama to jedna z metod rewalidacji, która pomaga w kształtowaniu młodego człowieka w świecie wartości, gdzie jest miejsce na miłość, przyjaźń i współdziałanie.

Galeria zdjęć

Jak wspomina dyrektorka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie Anna Jankowska „Dobre rzeczy rodzą się tam, gdzie spotkają się dobrzy ludzie, gdzie jest przestrzeń dla marzeń. Teatr jest takim właśnie miejscem”.  Od 25 lat ośrodek jest organizatorem Forum. To przegląd wszystkich możliwych form teatralnych i scenicznych, które prezentują dorobek placówek kształcenia specjalnego. przyjeżdżają tu wychowankowie z pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i z Warmii i Mazur. Od początku związane z Forum są ośrodki z Kwidzyna i Braniewa, z Debrzna ( 19 razy), z Malborka (po raz 17. Trzynaście  razy występował w kwidzyńskim teatrze ośrodek specjalny ze Starogardu Gdańskiego. Prze te wszystkie lata przewodnim hasłem było motto Janusza Korczaka „Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”. 

Materiał prywatny audio z Kwidzyna 16.05.2018:

Z Forum związany był przewodnik duchowy dzieci i młodzieży, juror i współprowadzący kwidzyńskich teatraliów Ojciec Jan Paweł Konobrocki  - z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Zmarł nagle w 2016 roku. Nie zabrakło o Nim wspomnień. Bóg zapłać Drogi Ojcze za Twoją piękna posługę, uśmiech i bezgraniczną wiarę.

W tegorocznym jubileuszowym Forum wystąpi 19 grup teatralnych: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Kwidzyna i Debrzna;  Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno – Wychowawczy przy współpracy Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem SNOA w Kwidzynie; Specjalny Ośrodek Szkolno -  Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Kościerzynie, Specjalny Ośrodek Wychowawczy z Braniewa, Nr 2 w Gdańsku w Nowym Porcie i imienia Krystyny Jankowskiej z Uśnic.  Przyjadą wychowankowie z ośrodka nr1 w Gdyni, ze Słupska i Szymanowa. Uczestnikami Forum są także dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Prabutach i w Okrągłej Łące; z ośrodka im. Prof. Marii Grzegorzewskiej w Malborku; Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Specjalnego nr 2 w Bydgoszczy; z Domu im, J, Korczaka Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej z Gdańska, Wystąpią dzieci
z Niepublicznego Przedszkola :Kolorowe” z oddziałami integracyjnymi w Kwidzynie.