91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 22.03.2019 r.
Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Kolejne spotkanie zespołu wsparcia dyrektorów przedszkoli powiatu starogardzkiego - pod patronatem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Starogardzie gdańskim, odbyło się 5 kwietnia 2018 roku w Publicznym Przedszkolu Gminnym w Skarszewach.

Była to okazja do wymiany doświadczeń i poznania organizacji pracy edukacyjno-wychowawczej w placówce po rozbudowie. Przedszkole zapewnia opieką dla dzieci od 3 lat.

Dyrektorki przedszkoli podsumowały zadania placówek w zakresie organizacji pomocy psychlogiczno - pedagoggicznej,po zmianach prawa. Podzieliły się uwagami dotyczącymi rekrutacji do przedszkoli i problemami oceny gotowości szkolnej swoich wychowanków. Uczestniczki spotkania miały okazję do wizyty studyjnej w nowoczesnej placówce. Poznały nowe warunki pracy przedszkola  i metody edukacji wczesnoszkolnej kreowane przez dyrektorkę Barbarę Sochę. To była owocna wymiana doświadczeń. Następne spotkanie we wrześniu planowane jest również w Skarszewach - w Niepublicznym Przedszkolu „Aniołek”. W spotkaniu wzięła udział Beata Andrzejewska wizytator z Pomorskiego Kuratorium Oswiaty w Gdańsku. 

Galeria zdjęć