91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 16.01.2019 r.
Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Po raz drugi,  Rada Rodziców i Szkoła Podstawowa imienia Edmunda Dywelskiego w Bytoni zorganizowała konferencję z cyklu „Trzy kroki za dzieckiem”.

15 marca 2018 roku – w czwartek przed południem,  w szkole spotkali się rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedstawiciele samorządu gminy Zblewo i gmin ościennych, aby poznać zagadnienia związane z wiekiem dorastania młodzieży szkolnej.  Poznając potrzeby i zagrożenia okresu adolescencji uczestnicy spotkania  mieli czas na refleksję jak ważna jest edukacja rodziców w tym zakresie. Zostały też przedstawione obszary współpracy szkoły z rodzicami w zakresie wspólnego budowania programu wychowawczego – w odniesieniu do świata wartości skupionego wokół rodziny i nauczania Jana Pawła II. Była to także okazja do prezentacji – w tym kontekście,  idei programu wsparcia pn. Szkoła Promująca Zdrowie. To program, który skupia się na budowaniu właściwych relacji między uczniami, nauczycielami i  rodzicami. Relacje te budowane są na wzajemnym zaufaniu, poznawania siebie i wspieraniu dziecka w harmonijnym rozwoju .

Konferencja odbyła się pod merytorycznym patronatem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starogardzie Gdańskim. W wyniku tego spotkania planowane są warsztaty dla rad rodziców szkół powiatu starogardzkiego na przełomie września i października br., które mają dotyczyć roli rodziców w społeczności szkolnej.

Galeria zdjęć