91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 22.03.2019 r.
Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Zlot tutorów w Malborku - Wychować człowieka mądrego

W piątek 2 marca 2018 roku do „malborskiej piątki” przyjechali uczestnicy projektu i sympatycy tutoringu – ponad 170 osób. W ogólnopolskim projekcie „Wychować człowieka mądrego” sygnowanym przez MEN i Instytut Tutoringu Szkolnego biorą udział 64 szkoły, 1260 nauczycieli i około 10 tysięcy uczniów.

Galeria zdjęć

Tutoring jako indywidualne spotkanie z dzieckiem, uczy nas wspierać, słuchać, akceptować i rozumieć tutee. Jest wspólną wędrówką i współpracą. Dziecko pod opieką tutora odkrywa swoje mocne i słabe strony, wyznacza cele rozwojowe i działania – drogi, którymi dotrze do ich realizacji. Tutor nie daje dziecku gotowych rozwiązań, to ono jest autorem w/w planu.

Efektem działań ma być zintegrowanie nauczycieli, uczniów i rodziców a także tworzenie klimatu społecznego opartego na pedagogice dialogu oraz zbudowanie wzajemnie uczącej się i wspierającej społeczności.

Grupy uczestników dyskutowały nad następującymi zagadnieniami: Granice relacji tutorskiej, Tutoring dla każdego ucznia, Troska tutora o samego siebie, Wyznaczanie celów rozwojowych i zadań w klasach 1-3 i 4-7, Ambitny rodzic, Organizacja tutoringu, Co to znaczy być dobrym tutorem? Zebrane wnioski zostały przedstawione tutorom. Konferencji towarzyszyła wystawa prac uczniowskich pod nazwą Galeria Tutorów.

Na I ogólnopolski zjazd tutorów do Malborka stawiły się:   Szkoła Podstawowa nr 17 z Gdyni, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi ze Zblewa, Gdyńska Szkoła Społeczna, Zespół Szkół Katolickich z Tczewa, Szkoła Podstawowa nr 8 z Włocławka, Szkoła Podstawowa z Lipowej, Szkoła Podstawowa z Mysłakowic, Zespół Szkół z Zalesia Górnego k/Warszawy, Szkoła Podstawowa nr 38 z Częstochowy, Szkoła Podstawowa z Maszewa, Szkoły Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego z Gliwic, Szkoła Podstawowa z Idzbarka k/Ostródy, Szkoła Podstawowa w Markach k/Warszawy, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Sępopola, Szkoła Podstawowa z Orłowa k/Inowrocławia, Szkoła Podstawowa nr 6 z Elbląga, Szkoła Podstawowa nr 23 z Elbląga, Szkoła Podstawowa nr 2 z Lubonia, Szkoła Podstawowa nr 8 z Częstochowy, Zespół Szkół Salezjańskich z Łodzi, Szkoła Podstawowa nr 19 z Elbląga, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Elbląga, Publiczna Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” ze Szczecina, Szkoła Podstawowa w Rumianie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Skrzydła” w Lublinie, Zespół Szkół i Placówek w Babiętach Wielkich, Szkoła Podstawowa nr 169 z Łodzi, Szkoła Podstawowa nr 12 z Białegostoku.