91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 21.11.2018 r.
Imieniny: Albert, Janusz, Konrad

Kolędowanie w Kręgu, które rozpoczęło się koncertem Eleni 21.01.2017 ma swoją historię która rozpoczęła się w 2007 r. W raz z nie żyjącym już (organistą w parafii Krąg) Dariuszem Wińskim mieszkającym w Kręgu tak Marcin Hinca oraz Proboszcz ks. Ireneusz Kalf postanowili przygotować koncert kolęd.

Zaangażowano do tego kolegów muzyków , po kilku owocnych próbach skład był już gotowy do koncertu. Pierwszy koncert odbył się 26.12.2007 i od samego początku kościół w Kręgu wypełniony był po brzegi i tak było do stycznia 2011r . Powstała nawet nazwa zespołu „Darek i przyjaciele ’’ oraz pomysł i prace nad nagraniem płyty CD którą niestety przerwała nagła śmierć przyjaciela Darka W.

Zespół wielokrotnie został zapraszany na wspólne kolędowanie w innych Parafiach i nie tylko . W grudniu roku 2011 ku Pamięci współzałożyciela zagrali ostatni koncert - nie było już tak samo. Od tamtej pory został smutek i wspomnienia nie tylko twórców,  ale wszystkich mieszkańców Kręga . Po 5 latach podczas wspólnej podróży z jednym z członków Zespołu "Darek i przyjaciele„ i wspólnych wspomnieniach minionych lat z zespołem "Darek i przyjaciele„ postanowili podjąć się organizacji kolędowania w Kręgu ale z większym rozmachem, bo o takim też marzyli wspólnie z Darkiem W. Realizując plan kolędowania po rozmowie z obecnym Proboszczem ks. Jackiem Cirockim Marcin otrzymał „ Błogosławieństwo „ do dalszego działania i odrazu przystąpił do pracy nad realizacją, mając już apetyt na zaproszenie kogoś znanego i tak też się stało . Od początku Grudnia 2016r. był umówiony z Managerem Eleni na wspólne kolędowanie w Kręgu - dzięki ofiarności sponsorów udało się zrealizować wszystko pomyślnie .

 Po udanym kolędowaniu w którym wziął też udział zaprzyjaźniony Zespół Canto oraz Cały Twój ,wsparciu najbliższej rodziny oraz mieszkańców Kręga z ks. Jackiem na czele odrazu po koncercie Eleni postanowi przystąpić do poszukiwań Artysty na kolejny rok wspólnego kolędowania w Kręgu.

Z wielką przyjemnością już teraz Marcin Hinca zaprasza wszystkich zainteresowanych na koncert kolęd wraz z Anią Wyszkoni i jej zespołem 5.01.2018 o godz. 19:00 w kościele Parafialnym w Kręgu . Cegiełki na koncert do nabycia w biurze Parafialnym w Kręgu. Koncert cieszy się ogromym zainteresowaniem a organizatorzy już mają ciche plany na kolędowanie w styczniu 2019.

 Dla radiosłuchaczy zostanie zorganizowany konkurs. Do wygrania dwa bilety na koncert w Kręgu. Zachęcamy do słuchania stacji 

Marcin Hinca - wywiad: