91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 20.10.2017 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana

 

4 października wręczono stypendia burmistrza Brus. 

W środę, 4 października br., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Brus.

Galeria zdjęć 

W tym roku stypendium w wysokości 70zł, wypłacane przez 10 kolejnych miesięcy, otrzymało łącznie 113 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Brusy, którzy w ubiegłym roku szkolnym mogli pochwalić się szczególnie wysokimi wynikami w nauce. Ponadto w tegorocznej, 14. już edycji programu stypendialnego burmistrza nagrodzono jednego z uczniów Gimnazjum w Brusach, który wykazał się szczególnymi osiągnięciami. Mowa tu o Macieju Czapiewskim, który jest Mistrzem Europy i Polski w dyscyplinie speedcubingu w konkurencji 2x2x2. Speedcubing polega na jak najszybszym ułożeniu kostki Rubika. Maciej jak dotąd, w swojej kolekcji nagród, posiada 28 medali złotych, 12 srebrnych oraz 29 brązowych, co stanowi rekord świata, Europy i Polski. Zgromadzeni podczas uroczystości wręczenia stypendiów, mieli okazję na własne oczy podziwiać umiejętności mistrza, który zaprezentował krótki pokaz układania różnego typu kostek Rubika.

Szczególne słowa uznania, wobec talentu ucznia z Brus wyraził burmistrz Witold Ossowski – Wszyscy jesteśmy dumni z Ciebie i Twoich osiągnięć – mówił włodarz.

Burmistrz skierował także słowa pochwały do wszystkich uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, oraz wyraził uznanie wobec, obecnych podczas uroczystości, rodziców stypendystów, dziękując im za trud i pracę, włożone w wychowanie tak zdolnych dzieci.

 

W uroczystości wręczenia stypendiów burmistrza udział wzięli także: przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Zblewska, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Jacek Bruski oraz dyrektorzy szkół z terenu miasta i gminy Brusy. Wydarzenie uatrakcyjniły śpiew i muzyka uczniów szkoły podstawowej w Brusach, pod kierownictwem nauczyciela muzyki Marcina Stoltmanna.

 

Poniżej szczegółowa lista stypendystów:

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach

 

1
Cieplińska Malwina Małgorzata
2
Cysewska Justyna
3
Cysewski Beniamin Marcel
4
Frankenstein Julia
5
Gawin Emilia Maria
6
Gierszewska Agata
7
Gierszewska Zofia Maria
8
Janikowska Amelia Teresa
9
Januszewski Bartosz Jakub
10
Kiedrowicz Daria Maria
11
Kiedrowicz Jakub Karol
12
Kiedrowicz Kamil
13
Kiedrowicz Nikola
14
Landowska Joanna Dominika
15
Laska Wiktoria Amelia
16
Lemańczyk Kornelia
17
Maciejewska Zuzanna Maria
18
Maciejewska Zuzanna Weronika
19
Nadolna Nikola Małgorzata
20
Peplińska Wiktoria Oliwia
21
Pilacki Filip Sebiastian
22
Piotrowska Julia
23
Rafiński Fabian Mateusz
24
Rumel Czarnowska Dominika Sandra
25
Singer Filip
26
Stoltmann Agata
27
Stoltmann Martyna Anna
28
Zygmańska Paulina Anna
 

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

 

1
Bluma Julia Maria
2
Gierszewska Alicja
3
Hapke Angelika
4
Jendernal Kacper
5
Prądzinska Wiktoria Agata
6
Słomińska Klaudia
 

Szkoła Podstawowa im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

 

1
Cieminska Kinga
2
Dolna Kinga
3
Drążkowska Roksana
4
Janikowska Sara Anna
5
Leliwa Piechowska Agata
6
Lewińska Karolina Grażyna
7
Marchlewicz Agata
8
Piechowska Edyta Weronika
9
Sikorska Natalie
10
Szczepańska Agata
11
Trzebiatowska Zofia
12
Weltrowska Magdalena
13
Zakrzewska Monika
 

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach

 

1
Główczewski Mateusz
2
Klonowski Kamil Stanisław
3
Kobus Michał
4
Matyszewska Magdalena
5
Orzłowska Julita
6
Rafińska Daria
7
Szmyt Iwona
8
Wilk Marta Jadwiga
 

Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach

 

1
Drobińska Martyna Maria
2
Januszewska Aleksandra
3
Zarębski Igor
 

Szkoła Podstawowa w Zalesiu

 

1
Krzoska Jakub
2
Stoltmann Adrianna Maria
3
Stoltmann Anna Elżbieta
4
Stoltmann Rafał Mateusz
5
Szczepański Mateusz
6
Warnke Michał
 

Szkoła Podstawowa w Męcikale

 

1
Chabowski Dawid Kacper
2
Czapiewska Katarzyna
3
Franckiewicz Wiktoria Nikola
4
Kurzyński Kamil Władysław
5
Leszczyńska Aleksandra Marta
6
Lipski Dawid Jan
7
Myszka Monika
8
Przytarska Karolina Joanna
 

Szkoła Podstawowa w Czapiewicach

 

1
Weltrowska Kornelia
 

Gimnazjum w Brusach

 

1
Butowska Agata Maria
2
Czapiewska Agnieszka
3
Czarnowska Nikola
4
Czarnowska Julia Teresa
5
Czapiewski Maciej
6
Drobińska Sara
7
Frymark Oliwia Katarzyna
8
Gierszewski Marcin
9
Jażdżewska Julia
10
Kiedrowicz Sandra Magdalena
11
Kiedrowska Natalia
12
Kin Oliwia Anna
13
Kukliński Tomasz
14
Kulesza Agata
15
Matyszewska Wiktoria
16
Pilacka Marta
17
Przytarska Kinga
18
Roda Kaja Monika
19
Różek Mariusz
20
Schramke Kinga
21
Sikorska Dominika
22
Singer Patryk Nikodem
23
Skórczewska Natalia
24
Spierewka Zuzanna Faustyna
25
Szyngwelska Emilia Katarzyna
26
Teca Bartłomiej Franciszek
27
Zmuda Trzebiatowska Kinga
 

Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Lubni

 

1
Kłodzińska Marta Dominika
2
Motylewska Emilia
3
Sieracki Maksymilian
4
Szczepańska Martyna
5
Warsiński Bartłomiej
 

Gimnazjum w Lubni

 

1
Górska Agnieszka
2
Meller Martyna Kinga
3
Plata Natalia Kinga
4
Skwarek Agnieszka
5
Smentek Weronika
6
Szada Borzyszkowski Mateusz Tomasz
7
Szczepańska Emilia Marta
8
Szulc Agnieszka