91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 20.06.2018 r.
Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Dzień 18 maja jest ważną datą dla całej społeczności Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Obchodzimy wówczas Dzień Patrona – świętego Jana Pawła II.

W czasie uroczystej akademii przygotowanej pod kierunkiem polonistki pani Anny Kmiećkowiak, dzieci i młodzież przypomniały biografię Karola Wojtyły od narodzin, właśnie 18 maja 1920 roku, aż do śmierci w 2005 roku.

Aktor – anioł stróż Karola Wojtyły przedstawił ważne wydarzenia z Jego życia w drodze do świętości. Ukazał trudy i przeciwności losu, z którymi przyszło się w życiu zmierzyć Karolowi Wojtyle. Zobrazowane zostały też zwyczajne i radosne chwile w życiu Papieża. Liczne filmiki i prezentacje zilustrowały nadzwyczaj owocną posługę duszpasterską. Pielgrzymki, miłość do dzieci i młodzieży, troskę o chorych i cierpiących, ekumenizm, oddanie woli Boga. Wzruszający i pełen chrześcijańskiej miłości gest Jana Pawła II, wybaczającego zamachowcy. Zespół muzyczny swoim repertuarem wokalnie przekonywał, że: „Taki duży, taki mały, może świętym być... Taki gruby, taki chudy, może świętym być...”

Na zakończenie akademii ksiądz Mateusz wręczył na ręce dyrektora Zespołu Placówek Specjalnych Wojciecha Rinc, specjalne błogosławieństwo Papieża Franciszka dla naszej szkoły !!!!!!!

Był to piękny dzień pełen wzruszeń i radości wspominając tak wielkiego Papieża, naszego patrona Świętego Jana Pawła II.

Wszyscy uczestnicy uroczystości, otrzymali pamiątkowe emblematy
z wizerunkiem świętego Patrona.

Galeria zdjęć