91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 24.05.2018 r.
Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena

Dyrektorzy szkół z gmin powiatu starogardzkiego spotkali się w Ocyplu, aby omówić problemy organizacji kształcenia, opieki i wychowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach sieci dyrektorów szkół -  kolejne spotkanie zorganizowane przez dyrektora szkoły w Szlachcie Henryka Lipskiego lidera zespołu samokształceniowego od kilkunastu lat, odbyło się w dniu 11 kwietnia 2017 roku w Ocyplu.  Szkolenie poprowadziła dyrektorka Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Starogardzie Gdańskim Bernadeta Grunwald. Wspólnie omówiono zagadnienia organizacji pomocy uczniom o specjalnych potrzebach. Przedstawiono praktyczne formy jak wspierać rodziny i nauczycieli w edukacji, w procesie rewalidacji i wychowaniu dziecka, które potrzebuje szczególnego wsparcia.

Kolejne spotkanie w ramach wspomagania placówek przez specjalistów odbędzie się w ostatnim tygodniu kwietnia w starogardzkiej poradni dla dyrektorek publicznych przedszkoli powiatu. Omówione zostaną zagadnienia oceny gotowości szkolnej wychowanków przedszkola, którzy rozpoczną następny etap edukacji w roku szkolnym 2017/2018.

Spotkanie było też dla dyrektorów okazją do podziękowania za wieloletnią współpracę z  Haliną Uchman – dyrektorki wydziału oraz delegatur w Kościerzynie i Starogardzie Gdańskim KO w Gdańsku, która przeszła na zasłużoną emeryturę. W spotkaniu uczestniczyła Anna Płoszyńska -  Damaszk, dyrektor delegatury kuratorium w Tczewie. 

Galeria zdjęć