91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 22.05.2018 r.
Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

W czwartek 9 lutego 2017 roku popołudniu oddano do użytku uczniom Zespołu Szkół Katolickich imienia Św. Jana Pawła II w Malborku halę sportową.

 Z udziałem Biskupa Elbląskiego ks. dr. Jacka Jezierskiego, przedstawicieli samorządu powiatowego i lokalnych władz oraz samorządu wojewódzkiego i przedstawicieli władz oświatowych dokonano otwarcia i poświęcenia hali.  Społeczność Malborskiego Katolika czekała na ten moment 15 lat. Dzięki zaangażowaniu Starosty Malborskiego Mirosława Czapli i Zarządu Powiatu – w tym założyciela szkoły Piotra Szwedowskiego udało się zrealizować marzenia.

Galeria zdjęć

Pomorski Kurator Oświaty  Monika Kończyk w liście do zebranych gratulowała nowego obiektu i podziękowała Przyjaciołom Szkoły za mądre decyzje, które służą dzieci i młodzieży  malborskiej. Dalej czytamy: „Drodzy uczniowie – idąc za myślą Waszego Patrona Świętego Jana Pawła II, życzę z całego serca: Niech ćwiczenia fizyczne będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają wam poczucie godności i sukcesu - we własnych oczach i w oczach innych.”

Uroczystość otwarcia i poświęcenia hali poprzedziła Msza Święta  dziękczynna, którą odprawił w dniu 2 lutego ks. dr Arkadiusz Snigier prefekt szkoły - w Święto Ofiarowania Pańskiego.

Jak czytamy w historii szkoły  – „Idea utworzenia „malborskiego katolika”  zrodziła się w środowisku związanym z Akcją Katolicką działającą przy Parafii MBNP w Malborku, przy dużym zaangażowaniu Piotra Szwedowskiego, Bogdana Statkiewicza i ks. Jana Żołnierkiewicza, dziekana dekanatu malborskiego i proboszcza Parafii MBNP.

Decyzja o utworzeniu tego typu placówki została podpisana przez ówczesnego burmistrza miasta Mieczysława Roedinga 25 września 2001 roku. Organem prowadzącym ustanowiono parafię pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.  Szkoła jest dostępna dla wszystkich uczniów, którzy pragną w niej realizować swoją edukację i akceptują jej Statut. Nie traktujemy szkoły jako elitarnej. Do naszej szkoły uczęszcza młodzież z różnych środowisk o różnym statusie materialnym ale też duchowym. Mamy również tzw. trudną młodzież, ale jest to szczególne wyzwanie dla nas wychowawców.”