91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 17.01.2021 r.
Imieniny: Marian, Jan, Antoni

15 czerwca po raz 5. odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej PATER NOSTER. Organizatorami przedsięwzięcia są m.in Parafia św. Marii Magdaleny w Strzepczu z ks. Proboszczem Andrzejem Kmiecika na czele, Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej z Tomaszem Chyła na czele, Akademia Muzyczna im.Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

Patronat nad wydarzeniem po raz kolejny objęli: ks. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht.
Chóry rywalizować będą w 3 kategoriach: chóry świeckie, akademickie i kościelne. Festiwal rozpocznie się o 9.15 i występy festiwalowe trwać będą z małymi przerwami do 14.30. Wstęp dla publiczności oczywiście bezpłatny. O godzinie 18 rozpocznie się uroczysta Eucharystia w intencji chórzystów i organizatorów a bezpośrednio po Mszy Św. nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncertowe wystąpienia zwycięskich chórów.
Dodać należy, że festiwal w Strzepczu zdobył dzięki sprawnej i profesjonalnej organizacji uznanie wśród chórów w całym kraju. W tym roku wystąpi także chór Związku Polaków z Witebska na Białorusi. Będą występowały chóry z naszego województwa,ale także goście m.in z Łodzi, Poznania, Włocławka, Lubawy, Koszalina, Wrocławia.
Serdecznie zapraszamy do Strzepcza wszystkich miłośników muzyki kościelnej do Strzepcza....

W imieniu organizatorów

Jan Trofimowicz - dyrektor festiwalu. 

Szczegóły dostępne na stronie festiwalu >>