91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 13.12.2018 r.
Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Mk 1, 21-28

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.

Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga».

Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!» Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.

A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

 
Jezus pokazuje dziś jaką ma władzę. Będąc Synem Bożym jest jednocześnie Nauczycielem i Panem. Głoszone przez niego słowo ma moc. Jego moc jest rzeczywista i nie podlega dyskusji, choć szatan dzisiaj próbuje z Jezusem negocjować. Dzisiaj możemy tej władzy się poddać – Jezus pragnie nad nami panować, ale nie jako dyktator, ale jako sługa. Służba to panowanie według Jezusa. Zawierzajmy mu wszystko: każde miejsce gdzie dzisiaj się udamy, miejsca naszej pracy, modlitwy i spotkań. Pomyślmy o osobach, których spotkamy – wielu z nich jest dla nas anonimowych, ale i takich ludzi powołuje Chrystus do zbawienia. Otwórzmy drzwi Chrystusowi na oścież, zróbmy przewiew, który wymiecie z naszego wnętrza co jest złe. Bo jak pokazuje dzisiejsza Ewangelia im bliżej jest Bóg, tym bliżej czai się szatan. Przychodzą bowiem w naszym życiu różne pokusy. Niektóre wydaje się są błahe i nie traktujemy tego jako zagrożenie. Inne są poważniejsze i wydaje się że wyrządzają więcej szkody. Tak naprawdę to uleganie każdej pokusie, niezależnie od jej rodzaju wyrządza wiele szkód. Każda z nich jest równie groźna dla naszego życia duchowego. Ale mogą nas też uczynić silniejszymi. Wystarczy dzisiaj powtarzać za Jezusem: „Milcz i wyjdź ze mnie”. Sami z siebie nie jesteśmy w stanie złemu uczynić tym zdaniem żadnej krzywdy, ale jeśli przywołamy w tym zdaniu na pomoc Jezusa i powiemy: „W imię Pana Jezusa milcz”, to żadna pokusa nie będzie miała szans, bo Pan Jezus jest silniejszy niż wszelkie zło.

Wybierajmy zatem Jezusa na naszego Pana. Oddajmy w jego ręce wszystko, szczególnie zaś naszą walkę ze złem – wówczas na 110 % będziemy zwycięzcami.

Dk. Adam Malinowski