• A 02.png
  • A 05.png
  • Chojnice.png
  • Pelplin.png
  • Szymbark.png
  • T logo.png

 
Masz pomysł jak ulepszyć naszą stronę? Napisz do nas uwagi, propozycje. Zgłoś błędy w wyświetlaniu strony.
Migawka

Biografia szczegółowa śp. ks. prał. dra Edwarda Hinza - poznaj historię kapłana kochającego muzykę i drugiego człowieka

 

Ks. Edward Hinz, doktor muzykologii, wy­bitny mediewista, pedagog i kompozytor, urodził się 21.10.1929 roku w Lubawie na Pomorzu. Tam dorastał wraz z bratem i dwiema siostrami. Był najmłodszy z rodzeństwa.

Więcej…

Zmarł ks. prałat dr Edward Hinz, informacje o pogrzebie

 

Diecezjalna Pelplińska zawiadamia, że w dniu 31 października 2014 roku, w szpitalu  w Starogardzie Gd., zmarł ks. prałat dr Edward Hinz. Zasłużony dla Diecezji Pelplińskiej kapłan urodził się w 21 października 1929 roku w Lubawie.  Miał 85 lat.

 

Więcej…

IX Regionalny Konkurs Recytatorski Twórczości Karola Wojtyły

 

W dniu 30.10.2014. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim odbył się IX Regionalny Konkurs Recytatorski Twórczości Karola Wojtyły. Gości, nauczycieli, instruktorów, recytatorów powitali: dyrektor szkoły pan Tadeusz Burczyk i organizatorka konkursu Pani Ewa Balcerzak.

Pobierz

Zapytaliśmy laureatów konkursu o to w jaki sposób przygotowywali się do konkursu

Pobierz

Zobacz zdjęcia

Więcej…

Studia podyplomowe w zakresie bioetyki na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu

 

Nowość na UMK - ciekawe i potrzebne studia z Bioetyki.

1. Cel studiów i grupa docelowa:

Celem studiów podyplomowych w zakresie bioetyki jest przekazanie słuchaczom aktualnej wiedzy z zakresu bioetyki i prawa medycznego oraz nauczenie aplikacji nabytej wiedzy i możliwych rozwiązań problemów etycznych w praktyce zawodowej (1) środowisk medycznych (lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego, farmaceutów), (2) kapelanów szpitalnych, (3) członków szpitalnych komisji etycznych, (4) osób zainteresowanych bioetyką, w tym dziennikarzy zajmujących się nauką w obszarze biomedycyny oraz szczególnie bioetyką.

Więcej…

KOLEJNA EDYCJA REKOLEKCJI - NIE TYLKO DLA ANIOŁÓW

 

"Chrześcijański SAVOIR VIVRE" - "Proszę, Dziękuję, Przepraszam"

Obecnie coraz bardziej widoczny jest brak pewnego słownictwa, które powinno być wyrazem kultury, wychowania i życia w jedności tych ludzi, których łączą bliskie więzy (myślę, że przyznacie mi rację J).

Więcej…

Skórcz - wojewódzki konkurs sztuki kulinarnej

 

W środę, 29 października 2014 roku, w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Skórczu odbył się kolejny konkurs kulinarny.  Swoje umiejętności  prezentowali uczestnicy pięciu warsztatów pod kierunkiem swoich terapeutów. Konkurs poprowadziła Marzena Partyka- kierownik WTZ w Skórczu. Słowa uznania wyraził Kazimierz Chyła - wicestarosta Powiatu Starogardzkiego.

Pobierz

Więcej…

Jerycho Różańcowe w Starogardzie Gdańskim

 

W październiku, miesiącu poświęconym Matce Bożej Królowej Różańca Świętego, mieszkańcy Starogardu podjęli szczególną inicjatywę, "Jerycho Różańcowe".

Więcej…

Tczew - II konkurs pieśni Maryjnych

 

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 7 w Tczewie odbył się drugi, szkolny konkurs pieśni Maryjnych,  w którym uczestniczyły dzieci z klas " 0 -6". Po wprowadzeniu tematycznym, dzieci przywitała wicedyrektor szkoły. Konkurs przygotowała katechetka - Katarzyna Trojanowska.

POSŁUCHAJ RELACJI

Więcej…

Zaproszenie na Adwentowe Rekolekcje Misyjne

 

Z wielką radością zapraszam Was na Adwentowe Rekolekcje Misyjne, które odbędą się w dniach 21 -23 listopada 2014 roku w Zespole Szkół nr 2, im. Ks. Bp Konstantyna Dominika w Pelplinie.

Więcej…

II rocznica wyboru Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny na urząd Biskupa Pelplińskiego

 

Wywiad z Biskupem Pelplińskim Ryszardem Kasyną/ Radio Głos27 października 2014 roku, mija druga rocznica wyboru ks. biskupa Ryszarda Kasyny na Biskupa Pelplińskiego. Przypominamy wywiad z nowym Biskupem Pelplińskim Ryszardem Kasyną dla Radia Głos i internautów, który w dniu nominacji przeprowadził dyrektor Radia Głos - ks. prał Ireneusz Smagliński.

Posłuchaj:

Pobierz

Więcej…

Gdzie będziesz uczestniczyć w "Nocy Świętych"?

 

 

W najbliższy piątek, 31 października w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się "Noc Świętych". Jest to spotkanie mające na celu ukazanie piękna żywotów świętych oraz wzbudzenie chęci naśladowania ich. "Noc Świętych" przybiera różne formy, więc tam gdzie odbywa się nie po raz pierwszy można liczyć na pewne innowacje. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu!

Więcej…

Więcej artykułów…

 

 

Wiadomości

Słowo Życia "Ucisk wyrabia wytrwałość" Rz 5,3

Live TV

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości