• A 02.png
  • A 05.png
  • Chojnice.png
  • Pelplin.png
  • Szymbark.png
  • T logo.png

 
Masz pomysł jak ulepszyć naszą stronę? Napisz do nas uwagi, propozycje. Zgłoś błędy w wyświetlaniu strony.
Migawka

Kartuskie Dożynki Gminne "Ożniwinë 2014" i VIII Sołecczé Rozegracëje

 

Święto Plonów to na Kaszubach już wieloletni zwyczaj, którego celem jest przede wszystkim podziękowanie Bogu za zakończone żniwa i zebrane plony. Podczas tegorocznych dożynek nie zabraknie dobrej zabawy. W programie imprezy znajdą się m. in. konkursy i dużo muzyki.

Więcej…

Dorota Osińska zaśpiewa w Pelplinie.

 

 

13 września o godz. 17.00 Dorota wystąpi ze swym recitalem w Pelplinie. Usłyszymy zarówno utwory z jej najnowszej płyty "Teraz", jak i wybrane pozycje z jej dotychczasowego repertuaru.

Więcej…

34 ROCZNICA SIERPNIA 1980. Polskie rodziny w sercu polityki społecznej czy na marginesie?

 

Duchem SIERPNIA 1980 r. była walka o godne życie rodzin. Przelała się wówczas czara goryczy, a poczucie wzgardzenia i poniżenia polskich rodzin  eksplodowało solidarnością 10. milionowej rzeszy, która poczuła potęgę wspólnego działania w dążeniu do prawdy i godności. W postulatach sierpniowych, podpisanych przez strajkujących i ówczesne władze, znalazło się szereg wskazujących wprost na konieczność poprawienia warunków życia rodzin, w tym m.in.: zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach (postulat 17), wprowadzenie płatnych trzyletnich urlopów macierzyńskich (postulat 18) czy skrócenie czasu oczekiwania na mieszkanie (postulat 19).

Więcej…

DIECEZJALNE ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA ZA PLONY

 

Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna, Dyrektor PODR i Wójt Gminy Nowa Karczma serdecznie zapraszają mieszkańców wsi i miast na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę 21 września 2014 roku w Lubaniu
(
parafia Rekownica - dekanat kościerski).

Więcej…

Europejskie winnice przed zbiorami

 

Na wakacyjnych szlakach, szczególnie podczas wędrówek nad Renem i Mozelą koniecznie trzeba zatrzymać się nad dojrzewającymi winogronami.

 

Więcej…

XIV JARMARK CYSTERSKI W PELPLINIE, informacja prasowa

 

W dniach 20- 21 września 2014 r. na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie odbędzie się  już po raz czternasty Jarmark Cysterski, organizowany  zawsze w trzeci weekend września. Tradycyjnie też od lat wpisuje się  w Europejskie Dni Dziedzictwa województwa pomorskiego; przebiegające w roku bieżącym pod hasłem "Dziedzictwo-źródło tożsamości".

Więcej…

Zaproszenie na pieszą pielgrzymkę do Topolna

 

Parafia pw. św. Marcina w Świekatowie zaprasza do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych w Topolnie.

Więcej…

Diecezja Pelplińska ma nowych ceremoniarzy, rozszerzenie

 

W niedzielę, 24 sierpnia 2014 roku, Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna ustanowił  nowych ceremoniarzy, lektorów i kantorów. Uroczystość dokonała się w kaplicy Collegium Marianum podczas Mszy Świętej kończącej rekolekcje, które głosił ks. dr Wojciech Niemczewski - dyr. wydziału duszpasterskiego diecezji pelplińskiej. Wydarzenie podsumował ks. Maciej Zabrocki - Diecezjalny Duszpasterz Ministrantów i Lektorów oraz mianowani ceremoniarze.

Posłuchaj relacji Pobierz

Więcej…

Koronowo - Biskup Pelpliński wprowadził nowego proboszcza i prepozyta kapituły do Bazyliki mniejszej WNMP, rozszerzenie

 

W niedzielę, 24 sierpnia 2014 roku, Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna wprowadził ks. kan. Ryszarda Hirsza w urząd nowego proboszcza i prepozyta kapituły kolegiackiej Bazyliki mniejszej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie. W homilii ks. biskup diecezjalny mówił o ważnych zadaniach współczesnego duszpasterstwa. Na zakończenie przemówił nowy proboszcz. Nie zabrakło wiersza, którym dzieci witały nowego proboszcza.

Posłuchaj relacji  Pobierz

Więcej…

Bp Kasyna w Koronowie ostrzega przed współczesnymi prorokami sekularyzmu

 

Bp Kasyna: współcześni prorocy sekularyzmu dają prawo obywatelstwa tylko temu, co świeckie

Podczas wprowadzenia ks. kan. Ryszarda Hirsza w urząd proboszcza  parafii Wniebowzięcia NMP w bazylice w Koronowie, 24 sierpnia biskup pelpliński Ryszard Kasyna powiedział, że "nowi prorocy, prorocy sekularyzmu i liberalizmu, którzy wypowiedzieli totalną walkę temu, co religijne i co święte, twierdzą, że prawo obywatelskie ma tylko to, co jest świeckie".

Więcej…

Strażackie święto w Pinczynie

 

W piątek 22 sierpnia2014 r. w  Pinczynie odbyły się dwa uroczyste poświęcenia, wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz figury Chrystusa frasobliwego przed plebanią.

Więcej…

Więcej artykułów…

 

 

Wiadomości

Słowo Życia "Ucisk wyrabia wytrwałość" Rz 5,3

Live TV

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości