• A 02.png
  • A 05.png
  • Chojnice.png
  • Pelplin.png
  • Szymbark.png
  • T logo.png

 
Masz pomysł jak ulepszyć naszą stronę? Napisz do nas uwagi, propozycje. Zgłoś błędy w wyświetlaniu strony.
Migawka

Akt Zawierzenia nauczycieli w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie

 

We wtorek 16 września, w ramach Oktawy odpustu Narodzenia NMP, do najstarszego na Pomorzu Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie przybyli nauczyciele. Delegacje szkół, nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie zawierzyli Matce Chrystusa życie wspólnot szkolnych oraz edukację i wychowanie najmłodszego pokolenia. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. dr hab Paweł Warchoł, franciszkanin z Niepokalanowa.

 

Więcej…

Koncert w Dziemianach

 

14 września 2014r. kościół. p .w. św. Antoniego w Dziemianach wypełniła energetyczna muzyka, radość i śpiew. To wszystko stało się za sprawa koncertu "Wysoko nad tęczą" zorganizowanego przez miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz scholę "Aniołki Antoniego".

Więcej…

Obchody 10 rocznicy nadania imienia ks. H. Mrossa ZSP w Gniewie

 

Przed dziesięciu laty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie otrzymał za patrona wybitnego historyka, zmarłego w 2000  roku ks. kanonika Henryka Mrossa. Dwudniowe uroczystości rocznicowe rozpoczęły się 15 września na zamku gniewskim sesją popularno-naukową. Prelegentami byli między innymi historycy: ks. dr Sławomir Decowski i Bogdan Badziong.

 

Więcej…

Konkurs o bł. Karolinie Kózkównie

 

Zarząd Diecezjalny KSM DP organizuje konkurs o bł. Karolinie Kózkównie. W związku z tym proszę o zamieszczenie na stornie Radia informacji w wersji jak niżej lub podobnej:
" W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Pelplińskiej ogłasza konkurs na najlepszą pracę plastyczną lub literacką poświęconą postaci świętej.

Więcej…

Beatyfikacja bpa Álvaro del Portillo - zapowiedź

 

W sobotę, 27 września w Madrycie odbędzie się beatyfikacja bpa Álvaro del Portillo, pierwszego następcy św. Josemaríi Escrivy, Założyciela Opus Dei.

Więcej…

Pierwszy festiwal kulturalny Księga Ksiąg, podsumowanie wideo

 

13 września 2014 r. odbył się w Pelplinie Festiwal Kulturalny Księga Ksiąg. W programie znalazły się prelekcje popularnonaukowe, warsztaty papiernicze, występy artystyczne (Na cały Głos oraz Tczewska Formacja Szantowa), projekcja filmu, zwiedzanie Muzeum i Biblioteki Diecezjalnej, wystawy.
Wydarzeniu towarzyszył koncert gwiazdy wieczoru Doroty Osińskiej-Bilskiej w ogrodzie przy Muzeum Diecezjalnym. Zebrani goście usłyszeli zarówno utwory z jej najnowszej płyty "Teraz", jak i wybrane pozycje z jej dotychczasowego repertuaru. Po sukcesie w programie "The Voice of Poland" Dorota Osińska wróciła ze swoją trzecią już solową płytą. "Teraz" to kolejne oblicza muzyczne Doroty i zapowiedź nowych ważnych rozdziałów w jej twórczości.

Więcej…

Bp Kasyna w Piasecznie: od modlitwy zależy utrzymanie wiary

 

W najstarszym sanktuarium Maryjnym na Pomorzu, w Piasecznie (diec. pelplińska), 14 września odbyły się główne uroczystości ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna apelował o ducha modlitwy rodzinnej i indywidualnej, gdyż od niej "zależy utrzymanie naszej wiary, jej rozwój, nasza miłość i nasze ludzkie wspólnoty".

Więcej…

W Pelplinie odbył się Festiwal "Księga Ksiąg"

 

Festiwal kulturalny "Księga ksiąg" odbył się w sobotę 13 września w Pelplinie. Biblioteka Diecezjalna i Lokalna Grupa Działania "Wstęga Kociewia" zorganizowały wykłady, koncerty, prezentacje filmowe, wystawy oraz stoiska ukazujące pracę rękodzielnicze. Dr Krzysztof Nierzwicki i ks. prof. Jan Walkusz przypomnieli historię Biblii Gutenberga a szczególnie jedynego w Polsce egzemplarza, którym szczyci się Muzeum Diecezjalne w Pelplinie.

 

Więcej…

Diecezjalny Kongres Misyjny

 

Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Pelplińskiej i Dzieło Misyjne Diecezji Pelplińskiej serdecznie zapraszają na DIECEZJALNY KONGRES MISYJNY

Więcej…

Piknik motocrossowy w Rajkowach

 

Daniel Żugaj w imieniu organizatorów zaprasza na pierwszą edycję sobotniego Pikniku Motocrossowego w Rajkowach. Na wszystkich uczestników czekać będzie wiele atrakcji związanych z crossowymi maszynami m.in. pokazy, wyścigi, prezentacje, a także koncerty kapel rockowych.

Pobierz

 

Więcej…

Spotkanie popielgrzymkowe grupy świeckiej

 

7 września odbyło się tzw. spotkanie popielgrzymkowe grupy świeckiej . Było to ponowne spotkanie tych wszystkich osób, które w sierpniu pielgrzymowały pieszo ze Świecia na Jasną Górę. Kliknij , aby zobaczyć zdjęcia z tego spotkania.

Więcej…

Więcej artykułów…

 

 

Wiadomości

Słowo Życia "Ucisk wyrabia wytrwałość" Rz 5,3

Live TV

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości