• A 02.png
  • A 05.png
  • Chojnice.png
  • Pelplin.png
  • Szymbark.png
  • T logo.png

 
Masz pomysł jak ulepszyć naszą stronę? Napisz do nas uwagi, propozycje. Zgłoś błędy w wyświetlaniu strony.
Migawka

Pierwszy festiwal kulturalny Księga Ksiąg, podsumowanie wideo

13 września 2014 r. odbył się w Pelplinie Festiwal Kulturalny Księga Ksiąg. W programie znalazły się prelekcje popularnonaukowe, warsztaty papiernicze, występy artystyczne (Na cały Głos oraz Tczewska Formacja Szantowa), projekcja filmu, zwiedzanie Muzeum i Biblioteki Diecezjalnej, wystawy.
Wydarzeniu towarzyszył koncert gwiazdy wieczoru Doroty Osińskiej-Bilskiej w ogrodzie przy Muzeum Diecezjalnym. Zebrani goście usłyszeli zarówno utwory z jej najnowszej płyty "Teraz", jak i wybrane pozycje z jej dotychczasowego repertuaru. Po sukcesie w programie "The Voice of Poland" Dorota Osińska wróciła ze swoją trzecią już solową płytą. "Teraz" to kolejne oblicza muzyczne Doroty i zapowiedź nowych ważnych rozdziałów w jej twórczości.

Więcej…

Komentarz do Słowa Bożego na 15 września - NMP Bolesnej

Ból Matki

W roku liturgicznym wiele dni poświęconych jest Matce Bożej. Jednym z nich jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - obchodzone dzisiaj - czyli dzień po święcie Podwyższenia Krzyża Świętego.

Więcej…

Bp Kasyna w Piasecznie: od modlitwy zależy utrzymanie wiary

W najstarszym sanktuarium Maryjnym na Pomorzu, w Piasecznie (diec. pelplińska), 14 września odbyły się główne uroczystości ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna apelował o ducha modlitwy rodzinnej i indywidualnej, gdyż od niej "zależy utrzymanie naszej wiary, jej rozwój, nasza miłość i nasze ludzkie wspólnoty".

Więcej…

W Pelplinie odbył się Festiwal "Księga Ksiąg"

Festiwal kulturalny "Księga ksiąg" odbył się w sobotę 13 września w Pelplinie. Biblioteka Diecezjalna i Lokalna Grupa Działania "Wstęga Kociewia" zorganizowały wykłady, koncerty, prezentacje filmowe, wystawy oraz stoiska ukazujące pracę rękodzielnicze. Dr Krzysztof Nierzwicki i ks. prof. Jan Walkusz przypomnieli historię Biblii Gutenberga a szczególnie jedynego w Polsce egzemplarza, którym szczyci się Muzeum Diecezjalne w Pelplinie.

 

Więcej…

14 września - Podwyższenie Krzyża Świętego

,, A Ja , gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie" ( J 12, 32).

Więcej…

Więcej artykułów…

 

 

Wiadomości

Słowo Życia "Ucisk wyrabia wytrwałość" Rz 5,3

Live TV

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości