• A 02.png
  • A 05.png
  • Chojnice.png
  • Pelplin.png
  • Szymbark.png
  • T logo.png

 
Masz pomysł jak ulepszyć naszą stronę? Napisz do nas uwagi, propozycje. Zgłoś błędy w wyświetlaniu strony.
Migawka

Poniżej prezentujemy Państwu fotorelacje ostatnich wydarzeń

Ponad 20 tysięcy pielgrzymów na urodzinach u Matki Bożej w Piasecznie, zdjęcia

Ponad 20 tysięcy pielgrzymów przybyło na główne uroczystości ku czci narodzenia Matki Bożej w Piasecznie. Jest ona tu czczona jako Królowa Pomorza i Matka Jedności. Fotoreportaż

Niezwykle Zwykła Msza Święta - warto służyć

W piątek, 12 września 2014 roku, w kaplicy Collegium Marianum w Pelplinie odbyła się "Niezwykle Zwykła Msza Święta". Oprawę muzyczną sprawował radiowy "Na cały Głos" oraz zespół parafialny "Quo vadis" z Pelplina.

Inauguracja w Collegium Marianum w Pelplinie

Tradycyjnie odpustem ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego zainaugurowano nowy rok szkolny i katechetyczny w Collegium Marianum -  Liceum Katolickim im. św. Jana Pawła II w Pelplinie. Z tej okazji Mszy Świętej sprawowanej w intencji szkoły i uczniów oraz grona pedagogicznego przewodniczył Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna. Po części liturgicznej odbyła się uroczysta akademia.

Homilia ks. biskupa Ryszarda Kasyny

Pobierz

Krótka relacja

Pobierz

Pogrzeb śp. ks. Tomasza Lewandowskiego w Rytlu

W czwartek, 11 września 2014 roku Biskup Pelpliński Bp Ryszard Kasyna przewodniczył uroczystościom pogrzebowym śp. ks. Tomasza Lewandowskiego, który przez 10 lat pełnił pasterską służbę proboszcza w parafii Matki Bożej Różańcowej w Rytlu. W uroczystości wzięło udział prawie 100 kapłanów. Liczne delegacje i rzesza parafian.

Posłuchaj homilii ks. biskupa Pobierz

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie

W sobotę, 6 września w Pelplinie odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie. Uczestnicy letnich oaz mówili czym jest dla nich bycie w Oazie. Centralnym punktem dnia była Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Słowo powitania skierował moderator diecezjalny ruchu ks. Artur Pukownik.

Posłuchaj relacji   Pobierz

 

Pomyje - dozynki gminy Pelplin

W niedzielę, 7 września gmina Pelplin obchodziła uroczystości dożynkowe. Rozpoczęła je Msza Święta dziękczynna w Bazylice katedralnej w Pelplinie pod przewodnictwem ks. inf. Tadeusza Brzezińskiego. Druga odsłona święta plonów miała miejsce we wsi Pomyje, gdzie starostowie dożynkowi przekazali chleb oraz życzenia burmistrzowi miasta i gminy Pelplin - Andrzejowi Stanuchowi.

Posłuchaj relacji
Pobierz

Krojanty koło Chojnic - uroczystości patriotyczno- religijne z okazji 75 rocznicy "Szaży pod Krojantami".

Krojanty koło Chojnic - uroczystości patriotyczno- religijne z okazji 75 rocznicy "Szaży pod Krojantami". Fotoreportaż

Do Pelplina przyjechali katecheci z Diecezji Pelplińskiej, posłuchaj ich świadectw

W sobotę, 6 września w Bazylice katedralnej w Pelplinie odbyło się doroczne spotkanie formacyjne katechetów. Radio Głos zapytało o to czym dla nich jest to życiowe powołanie.

Posłuchaj relacji:  Pobierz

Tczew - 15 lecie Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego Brama

W sobotę, 6 września 2014 roku, w Centrum Kultury w Tczewie odbyła się uroczystość z okazji 15 lecia Towarzystwa Kulturalnego Brama.

Krótka relacja

Pobierz

Zdjęcia.

Subkowy, Powiatowo - Gminne Dożynki Powiatu Tczewskiego

W sobotę, 6 września 2014 r. odbyły się w Subkowach dożynki Powiatu Tczewskiego.Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. biskup Wiesław Śmigiel. Druga część uroczystości odbyła się na scenie przy Zespole Szkól w Subkowach. Starosta Tczewski dr Józef Puczyński złożył życzenia rolnikom dziękując za trud pracy. Nie obyło się bez tradycyjnego dzielenia się chlebem.

Krótka relacja

Pobierz

Chojnice - Dolina Śmierci, uroczystości patriotyczne

Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna przewodniczył w chojnickiej "Dolinie Śmierci", uroczystościom patriotycznym z okazji 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Zdjęcia

Więcej artykułów…

 

 

Wiadomości

Słowo Życia "Ucisk wyrabia wytrwałość" Rz 5,3

Live TV

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości