• A 02.png
  • A 05.png
  • Chojnice.png
  • Pelplin.png
  • Szymbark.png
  • T logo.png

 
Masz pomysł jak ulepszyć naszą stronę? Napisz do nas uwagi, propozycje. Zgłoś błędy w wyświetlaniu strony.
Migawka

Poniżej prezentujemy Państwu fotorelacje ostatnich wydarzeń

Pelplin - Msza św. Hubertusowska w niecodziennej oprawie muzycznej

W sobotę, 15 listopada 2014 roku, w Bazylice katedralnej Pelplinie była sprawowana Msza św. Hubertusowska w niecodziennej oprawie muzycznej.

Homilia ks. infułata Tadeusza Brzezińskiego

Pobierz

Wprowadzenie do koncertu

Pobierz

Zdjęcia

 

Pelplin - XV Pelplińskie Spotkania Duszpasterskie, materiały audio oraz zdjęcia

 

W Pelplinie 15 listopada odbyła się Międzynarodowa Konferencja pod hasłem "Evangelii gaudium" w ramach XV Pelplińskich Spotkań Duszpasterskich. Biskup Wiesław Śmigiel stwierdził, że już nie ma kulturowego monolitu w Polsce, więc "trzeba, aby Kościół nauczył się życzyć w obecnej kulturze, która jest bardzo różnorodna".

Zespoół "Golec uOrkiestra" zaśpiewał w Starogardzie Gdańskim

Wczoraj koncertem w Starogardzie Gd. Caritas Diecezji Pelplińskiej uroczyście zainaugurowała tegoroczne "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Spotkanie przygotował dyrektor Caritas ks. dr Grzegorz Weis wraz ze swoimi pracownikami i wolontariuszami. Tysiące osób zebranych w Ośrodku Sportu i Rekreacji pozdrowił ks. biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel.

Pobierz

Gwiazdą wczorajszej inauguracji "Wigilijnego Dzieła" był zespół "Golec uOrkiestra", która bardzo szybko nawiązała żywy kontakt z publicznością i nie szczędziła specjalnych akcentów okolicznościowych.

Pobierz

"Gospelowe" śpiewanie w kościele Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gd.

Msza św. w niedzielę 9 listopada zakończyła III Warsztaty Muzyki Gospel w par. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gd. Warsztaty prowadzili Gabriela i Wojciech Gąsior.

 

W Okoninach myśliwi i leśnicy uczcili św. Huberta

Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Śmigla 9 listopada myśliwi i leśnicy diecezji pelplińskiej uczcili swojego patrona św. Huberta.

 

Starogard Gdański - otwarcie nowej sali artystycznej w SCK, zdjęcia

W sobotę, 7 listopada 2014 roku w Starogardzkim Centrum Kultury została otwarta sala widowiskowo - artystyczna, która została całkowicie odnowiona. Prezentacji wykonanych prac dokonał dyrektor SCK Janusz Stankowiak. Wyrazy uznania wyraził także prezydent Starogardu Gdańskiego Edmund Stachowicz. Na świeżo wyremontowanej scenie recital muzyczny zaprezentowali Agata i Jacek Hoduń.

 

Pelplin - skupienie "Bożogrobców"

Przedstawiciele, sięgającego tradycją okresu średniowiecza, Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie w sobotę odbyli swoje skupienie w Pelplinie. "Bożogrobcy" z metropolii gdańskiej, jak nazywa się ich popularnie, między innymi uczestniczyli we Mszy św., którą sprawował biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Wśród obecnych był Karol Szlenkier - zwierzchnik w Polsce zakonu, który skupia w większości osoby świeckie.

Posłuchaj homilii :

Pobierz

Pelplin: debata kandydatów na stanowisko burmistrza

 

W czwartek, 6 listopada 2014 roku, w MOK w Pelplinie odbyła się debata kandydatów na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. W wyborach biorą udział:

Tadeusz Błedzki

Patryk Dembski

Dariusz Górski

Posłuchaj debaty:

Pobierz

V uroczysta sesja Rady Miejskiej w Tczewie

W czwartek, 6 listopada 2014 roku w Domu Kultury w Tczewie odbyła się uroczysta sesja rady miasta, w której przewodniczący rady Stanisław Akerman oraz prezydent miasta Mirosław Pobłodzki podsumowali prace samorządu.

Pogrzeb śp. Ks. Prał. Edwarda Hinza

We wtorek, 4 listopada 2014 roku odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. prał. Edwarda Hinza. Uroczystej Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna. W liturgii pogrzebowej uczestniczyli także Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering, Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Wiesław Śmigiel oraz prawie 200 kapłanów z terenów kilku diecezji, zwłaszcza byłej Diecezji Chełmińskiej.

Eksporta śp. ks. prof. Edwarda Hinza do Bazyliki katedralnej w Pelplinie

W poniedziałek, 3 listopada 2014 roku, odbyła się Exporta śp. ks. prałata Edwarda Hinza do Bazyliki katedralnej w Pelplinie. Uroczystościom przewodniczył Biskup Wiesław Śmigiel, który wygłosił  także homilię.

Posłuchaj homilii Pobierz

Więcej artykułów…

 

 

Wiadomości

Słowo Życia "Ucisk wyrabia wytrwałość" Rz 5,3

Live TV

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości